Fasádne obklady z agátového dreva

Fasádne obklady z agátového dreva majú extrémnu životnosť až 40 rokov. Na povrchovú úpravu sa používajú moderné olejové lazúry v mnohých odtieňoch s UV filtrom, ktorý zabraňuje zošednutiu dreva. Mnohí architekti však v súčasnosti naopak preferujú prirodzené zošednutie drevenej fasády.

 


 

Výrobky z agátového dreva

Fasádne obklady z agátového dreva dodávajú domu moderný architektonický vzhľad. Majú extrémnu životnosť. Agátové drevo má svetlú farbu a viditeľnú štruktúru (letokruhy), čo je výhodou oproti exotickým drevinám, ktoré majú väčšinou len tmavé odtiene. Klient sa tak môže rozhodnúť pre svetlú fasádu, alebo si môže vybrať zo širokej škály odtieňov olejových lazúr s UV filtrom, ktorý zabraňuje zošednutiu dreva. Agátová fasáda sa avšak nemusí natierať vôbec. Po čase drevo zošedne, čo nie je na škodu a čo v súčasnosti preferujú mnohí architekti.

 

Výrobky z agátového drevaFasády z agátového dreva sa realizujú najčastejšie ako odvetrané (zošikmené hrany dosiek). Dosky sa nastreľujú tenkými nerezovými klinčekami, väčšinou vodorovne, na vopred pripravený rošt z agátových hranolčekov, ktoré sú pripevnené na zateplení, alebo priamo na stene domu. Takýmto riešením sa u agátových fasádnych obkladov dosahujú vynikajúce tepelno – izolačné a zvukové vlastnosti a mimoriadna životnosť.

 

Fasádne dosky z agátového dreva sú vyrábané tak, že sú z nich vykrátené vady a následne sú dĺžkovo nadpájané, čo takejto fasáde dodáva moderný architektonický vzhľad.

 

Agátové fasádne dosky dodávame v rozmeroch

  • hrúbka 20 mm × šírka 90 mm × dĺžka max. 4000 mm

 

Výrobky z agátového drevaK tomu dodávame agátové hranolčeky na podkladový rošt v rozmeroch

  • hrúbka 20 mm × šírka 40 mm × dĺžka max. 4000 mm
  • hrúbka 40 mm × šírka 40 mm × dĺžka max. 4000 mm

 

Ďalej dodávame olejové lazúry s UV filtrom na povrchovú úpravu, nerezový spojovací materiál a ponúkame aj montáž.

 


 

Fasádne obklady z agátu - detailFasádne obklady z agátu - pohľadFasádne obklady z agátu - pohľadFasádne obklady z agátu - pohľadFasádne obklady z agátu - pohľadFasádne obklady z agátu - pohľadFasádne obklady z agátu - pohľadFasádne obklady z agátu - pohľadFasádne obklady z agátu - pohľadFasádne obklady z agátu - pohľad

 


 

Fasádny obkladFasádny obklad z agátového dreva