Terasy z agátového dreva

Terasy z agátového dreva sú plnohodnotnou alternatívou k teakovému a iným exotickým drevinám, sú však oveľa lacnejšie. Agát je navyše naša stredoeurópska drevina a má extrémnu životnosť. Je spomedzi našich drevín najtvrdší a veľmi húževnatý, preto je mimoriadne vhodný na terasy v exteriéri.

 


 

Produkty z agátového drevaTerasy z agátového dreva sa v modernej architektúre využívajú najmä ako prechod medzi interiérom a záhradou, t. j. ako terasy pri rodinných domoch, kde v letných mesiacoch trávime väčšinu nášho voľného času. Svojim vzhľadom a vlastnosťami sú nezameniteľé oproti dnes často používaným terasám z plastov. Náš názor je, že plastové terasy do záhrady nepatria. Je pravdou, že terasy z dreva je treba pretierať, ale po pretretí bude Vaša terasa stále ako nová. Mnohí architekti preferujú prirodzené zošednutie dreva.

 

Výrobky z agátového drevaTerasy z agátového dreva sú vhodné na ploché strechy domov, balkóny, okolie bazénov, schodíky, mostíky a iné. Terasové dosky sú vyrobené vykrátením vád a následne sú dĺžkovo nadpájané extrémnym polyuretánovým lepidlom, ktoré sa používa na nosné konštrukcie. Lepidlo nepodlieha poveternostným vplyvom v exteriéri. Firma garantuje pevnosť a kvalitu spoja certifikátom pevnosti. Technológiou dĺžkového nadpájania je zabezpečená tvarová stálosť našich terás, čo sa nedá povedať o doskách z exotických drevín.

 

Agátové terasové dosky dodávame v rozmeroch hrúbka 20 mm × šírka 90 mm × dĺžka max. 4000 mm. Dĺžky dosák dodávame narezané na mieru podľa požiadavky zákazníka, čím nevzniká dĺžkový odpad.

 

Výrobky z agátu

K tomu dodávame agátové hranolčeky na podkladový rošt v rozmeroch

  • hrúbka 20 mm × šírka 40 mm × dĺžka max. 4000 mm
  • hrúbka 40 mm × šírka 40 mm × dĺžka max. 4000 mm 
  • hrúbka 60 mm × šírka 40 mm × dĺžka max. 4000 mm

 

 

Ďalej dodávame spojovací materiál z nereze na upínanie v medzerách (tzv. neviditeľné), alebo skrutky nerez na upínanie zvrchu. Dodávame aj olej určený na povrchovú úpravu a robíme aj montáž agátových terás.

 


 

Terasa z agátového dreva - pohľadTerasa z agátového dreva - pohľadTerasa z agátového dreva - pohľadTerasa z agátového dreva - pohľadTerasa z agátového dreva - pohľadTerasa z agátového dreva - pohľadTerasa z agátového dreva - pohľadTerasa z agátového dreva - pohľadTerasa z agátového dreva - pohľadTerasa z agátového dreva - pohľad

 


 

Agátové terasyTerasa z agátového dreva